SSS

Monitor Minor Genel Ayarlar

Monitor Minor Genel Ayarlar

AYARLAR GENEL GÖRÜNÜM

parent-turkce

Monitor Minor programı kullanıcı panelinize girdiğinizde derhal panelinizin sağ üst evresinde tespit edilen yerden panel dilini Türkçe yapılabilir ve tekrar yannda ki Ayarlar yazan bölüme tıklayarak kullanıcı panelinizde ki program ayarlarınızı görebilirsiniz. (Yukarıdaki resimde ki gibi)

 

Ayarlar kısmına tıkladığınızda açılacak sayfada ayarlar sırayla alt alta verilmiş durumda görebilirsiniz. Buradaki ayarlar esasen kurulum ardından program doğrulusunda otomatik olarak yapılandırılır ve sizin extra bir ayar yapmanıza normalde lüzum yoktur. Ancak tekrar de birtakım hallerde bu ayarlarda birtakım farklılıklar gerçekleştirme istemeniz mümkündür. Bu yüzden kısaca bir takım ayarlardan bahsedelim ve nasıl bir değişikli, yapabileceğinizden bahsedelim.

 

Ayarların genel standart manzarası ve olması lüzumen standart ayarlar alttaki resimde gösterildiği şekildedir. Tavsiyemiz bu ayarları çok gerekmedikçe değiştirmemenizdir.

ayarlar-monitor-minor

Hemen yukarıda da gördüğünüz üzere  bütün fonksiyonlar tikli durumdadir bu bütün fonksiyonlardan faydalanmak istediğinizi ve bu fonksiyonlardan veri alabilmek istediğinizi gösterir. Eğer veri alabilmek istemediğiniz bir fonksiyon varsa ozaman o fonksiyondaki tik işaretini kaldırın ve kaydet yazan yere tıklayıp yenı ayarlarınızı kaydedin. Böylece o fonksiyondan veri alımı durucaktır.

 

Örnek : Photo yazan yerdeki tiki kaldırıp kaydet derseniz size birdaha bu fonksiyonu yenıden aktıf edene kadar fotograf verisi gelmeyecektir. Yeniden aktif etmek için tekrardan tik atıp kaydet demeniz yeterlidir.

 

Arama Kayıt Formatı:

 

Yukarıdaki en önemli ayarlardan bir tanesi Yeşil renk içine alınmış olan Call Recording Codec yani Arama Kayıt Formatıdır.

 

Genelde bu ayara otomatik olarak 3GP olarak ayarlıdır ve genellikle bu formatta aldıgınız arama ses kayıtlarında sorun yaşanmaz, yanlız olurda bun kayıtlarda herhangı bir sekilde sorun yasadıgınızı düşünüyorsanız ozaman bu ayarı AMR şeklinde değiştirebilirsiniz.

 

AMR formatını işaretlediğinizde derhal altında 5 ayrı alt format alternatifi belirecektir ve onlardan da birini seçmek durumundasınızdır. Aşağıdaki resimdeki gibi.

amr ayarı 1

 

Yukarıdaki resimde gördüğünüz üzere AMR seçilmiş ve altında acılan extra seceneklerden Default seçilmiş durumda.  BU şekilde seçip ayarı kaydedip, kayıt ardından size gelen arama kayıtlarındaki hale bakılır, eger kayıtlarda bir sorun yoksa ayar bu şekilde bırakılır.

 

Şayet kayıtlarda sorun devam ediyorsa ozaman alt secenek degıstırılıp örneğin Mic seceneği seçilip birde bu şekilde ayarları kaydedip deneme yapılabilirsiniz.

 

Yani hangi secenek size tam sonuc veriyorsa o saçenekte ayarı bırakabilirsiniz.

 

Yaptığınız her ayar değişikliğin cihaza yansıması eğer cihazda internet acıksa yaklaşık 2 dk ila 5 dk arasında sürer.

 

 

Kullanıcı panelinizdeki ayarlar evresinde tespit edilen başka sayısal ayarları değiştirmeyin çünkü o ayarlar genellikle sabit ayarlardır ve cihazınıza göre program doğrulusunda otomatik atanan ayarlardır.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

2 Comments

 • Metin
  Kasım 30, 2016 at 02:36 PM

  Ben 24 saat denedim gerçekten çok güzel sorunsuz çalışıyor ve çok hizli ama fiyat biraz daha uygun olsa üstüne dicek yok ben almayı dusunuyorum

  Reply
  • admin
   Ocak 29, 2017 at 41:05 PM

   Fiyatlarımız sabittir Metin bey beğenmenize çok sevindik teşekkürler

   Reply

Leave A Comment

KAMPANYALI FİYAT 139 TLSATIN AL
++

%50 VARAN İNDİRİMLER

Özel kampanyalarımızdan haberdar olmak ve lisans kodunuzu indirimli satın almak istiyorsanız lütfen mail listemize kayıt olunuz.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir hata gerçekleşti.